У КНР стурбовані поразками Росії – ЦРУ

У КНР стурбовані поразками Росії - ЦРУ

Глава КНР Сі Цзіньпін

Пекін вирішив не постачати зброю до Росії для використання її на війні в Україні, звернув увагу голова ЦРУ.

Російський напад на Україну, і особливо провал первісного плану Кремля, викликали занепокоєння у лідера КНР Сі Цзіньпіна. Про це у суботу, 17 грудня, заявив голова ЦРУ Вільям Бернс в інтерв’ю американській телекомпанії PBS.
 
“Я не думаю, що хтось ще з іноземних лідерів приділяв таку увагу цій війні та поганим військовим результатам Росії, ніж Сі Цзіньпін, коли він думає про власні амбіції на Тайвані та в інших країнах”, – зазначив Бернс.
 
За його словами, було цікаво спостерігати за реакцією керівництва Китаю на війну в Україні, бо ще за кілька тижнів до початку повномасштабного вторгнення президент РФ Володимир Путін зустрівся із Сі Цзіньпіном на зимових Олімпійських іграх у Пекіні і вони оголосили про “безмежну дружбу”.
 
“Але з’ясувалося, що в цьому партнерстві справді є деякі кордони, принаймні у тому, що стосується небажання президента Сі надавати військову допомогу Путіну, про яку він просив у ході війни в Україні”, – додав Бернс.
 
При цьому він зазначив, що “ні на хвилину” не став би недооцінювати відданість росіян та китайців партнерству між країнами.
 
Також він згадав, що Сі Цзіньпін висловив своє занепокоєння щодо використання ядерної зброї на тлі загроз Росії.
 
Нагадаємо, лідер Китаю Сі Цзіньпін доручив своєму уряду налагодити тісніші економічні зв’язки з Росією. 

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *