У Польщі розповіли подробиці вибуху “подарунка з України”

У Польщі розповіли подробиці вибуху  подарунка з України

Подробиці вибуху у польській поліції

Головний комендант польської поліції Ярослав Шимчик отримав в Україні два протитанкові гранатомети (ймовірно, RGW-90), які, за словами української сторони, були використані.

Головний комендант польської поліції Ярослав Шимчик, якого госпіталізували після вибуху гранатомета, який подарували в Україні, вперше розповів про деталі вибуху в штаб-квартирі поліції у Варшаві.
 
Як з’ясували журналісти RMF FM в одного з членів польської делегації, яка відвідувала Київ, генерал Шимчик отримав в Україні два протитанкові гранатомети (ймовірно, RGW-90), які, за словами української сторони, були використані.
 
Перший подарунок надійшов від голови Національної поліції України Ігоря Клименка. Це був уживаний протитанковий гранатомет, з якого стріляли по російських танках. Він виглядав як довга труба, закрита з двох боків пінополістиролом. Його перетворили на динамік. Клименко, як розповів один із членів делегації, навіть увімкнув музику, щоб продемонструвати його роботу. Українці запевнили, що усередині не було вибухових матеріалів.
 
Пізніше польські поліцейські зустрілися із головою Державної служби з надзвичайних ситуацій України генералом Сергієм Круком. Після зустрічі заступник Крука Дмитро Бондар провів для них екскурсію кімнатою, де було зібрано предмети, знешкоджені службою, у тому числі снаряди та міни.
 
Наприкінці, прощаючись, Бондар також подарував Шимчику подарунок – ідентичний тубус гранатомета. Цей, щоправда, не був перероблений у динамік, але українці запевнили, що гранатомет використаний та безпечний. Вони також сказали, що його можна перевозити без будь-яких документів і що він коштує стільки ж, скільки лом.
 
За словами джерела, делегація повернулася до Варшави машиною, а отримані подарунки Шимчик залишив у задній частині свого кабінету.
 
Глава польської поліції у свою чергу розповів, що наступного дня після повернення з України він хотів перекласти подарунки. Як тільки він перемістив один із гранатометів вертикально на підлогу, буквально за секунду пролунав вибух.
 
“Вибух був потужним – сила удару пробила підлогу та пошкодила стелю з іншого боку”, – розповів Шимчик.
 
Військові експерти кажуть, що такий гранатомет не міг вистрілити сам собою – якщо тільки він не був пошкоджений. Але також можливо, що начальник поліції міг натиснути на якусь частину пускової трубки, яка не була ретельно перевірена.
 
Нагадаємо, що у четвер міністерство внутрішніх справ Польщі повідомило, що у будівлі Головного управління поліції вибухнув “подарунок з України”. Міністерство не уточнило, про який подарунок ідеться. Внаслідок вибуху в Головному управлінні поліції обвалилася стеля в одній із кімнат на першому поверсі. Було пошкоджено також приміщення вище на другому поверсі. Також постраждав цивільний працівник управління, але госпіталізація йому не знадобилася.


Новини від Кореспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *