Європарламент визнав Голодомор геноцидом

Європарламент визнав Голодомор геноцидом

Фото: МИД Украины
Пам’ятник жертвам Голодомору у Києві

Євродепутати закликали Росію як правонаступницю Радянського Союзу офіційно визнати Голодомор і вибачитися за цей злочин.

 
Європарламент визнав Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу, організованого владою СРСР. Про це повідомляється на сайті ЄП у четвер, 15 грудня.
 
Відповідну резолюцію проголосували сьогодні під час пленарного засідання. З 536 депутатів, що проголосували, за – 506, проти – 12, утрималося – 17.
 
 
 
 
“Європарламент визнає Голодомор, штучний голод 1932-1933 років в Україні, викликаний свідомою політикою радянської влади, геноцидом проти українського народу, оскільки він був скоєний з метою знищити групу людей шляхом умисного створення умов життя, розрахованого на її фізичне знищення”, – йдеться у резолюції.
 
У зв’язку з цим Європарламент закликав РФ “як правонаступницю Радянського Союзу офіційно визнати Голодомор і вибачитися за ці злочини”. Крім того, євродепутати закликали «всі країни та міжнародні організації, які ще не визнали Голодомор геноцидом, зробити це».
 
ЄП також заявив, що “рішуче засуджує ці акти геноциду тоталітарного радянського режиму, які призвели до загибелі мільйонів українців і завдали значної шкоди засадам українського суспільства”.
 
“Європарламент закликає всі країни, особливо Росію та інші країни, що виникли після розпаду Радянського Союзу, відкрити свої архіви штучного голоду 1932-1933 років в Україні”, – сказано у резолюції.
 
Європарламент вшанував пам’ять усіх жертв Голодомору і висловив солідарність з українським народом, який постраждав у цій трагедії, зокрема з жертвами Голодомору та їхніми сім’ями, що залишилися живими, і віддав шану загиблим внаслідок цих злочинів, вчинених тоталітарним радянським режимом.
 
Європарламент також висловився за те, щоб держави-члени ЄС та треті країни підвищували поінформованість про ці події та інші злочини, вчинені радянським режимом, шляхом включення історичних знань про них до освітніх та дослідницьких програм, щоб запобігти подібним трагедіям у майбутньому.
 
Крім того, ЄП заявив, що шкодує про те, що 90-ті роковини Голодомору відбуваються в той час, коли Росія продовжує свою агресивну війну проти України, порушує суверенітет і територіальну цілісність цієї країни і прагне ліквідувати Україну як національну державу і знищити самобутність та культуру. ЄП засудив той факт, що агресивна війна Росії проти України призвела до глобальної продовольчої кризи, коли Росія знищує та грабує українські зернові склади та продовжує заважати Україні експортувати зерно до найбідніших країн.
 
ЄП також засудив маніпулювання історичною пам’яттю нинішнім російським режимом із метою свого виживання.
 
“У цьому зв’язку (ЄП) знову засуджує примусове закриття російською владою організацій з прав людини та цивільних прав Міжнародного товариства Меморіал та Правозахисного центру Меморіал. Закликає ЄС та його держави-члени, державні та приватні інститути та все громадянське суспільство активно засуджувати та спростовувати всі спроби спотворення історичних фактів або маніпулювання громадською думкою в Європі за допомогою хибних історичних наративів, які сфабриковані та поширені для підтримки ідеології та виживання кримінальних режимів”, – йдеться у декларації.
 
Прийнята резолюція Європарламенту буде передана до Верховної Ради, президента та уряду України, високого представника ЄС, Ради ЄС, Єврокомісії, урядів і парламентів країн-членів ЄС, президента, уряду та парламенту РФ, генерального секретаря ООН, генерального секретаря ОБСЄ та генерального секретаря Ради Європи.
 
Нагадаємо, 30 листопада Німеччина визнала Голодомор геноцидом українців. Бундестаг ухвалив резолюцію більшістю голосів, без підрахунку, шляхом підняття рук. При цьому утрималися депутати від ультраправої Альтернатива для Німеччини та Лівої партії.
 
Також нещодавно парламенти Ірландії, Румунії та Молдови офіційно визнали, що Голодомор є геноцидом українського народу.
 
Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *