Винищувач нового покоління. Що збудує ЛондонСюжет

Винищувач нового покоління. Що збудує Лондон

Фото: BBC
Новый истребитель может выглядеть так

Новий винищувач, оснащений найсучаснішим озброєнням, планують ввести в дію вже в середині 2030-х.

 
Після нападу Росії на Україну весь світ активно переозброюється. Прем’єр-міністр Великобританії Ріші Сунак оголосив про новий спільний з Італією та Японією проект зі створення багатоцільового винищувача наступного покоління Темпест. Новий винищувач, оснащений найсучаснішим озброєнням, планується ввести в дію вже в середині 2030-х.
 
Характеристики винищувача
 
Свою назву новий винищувач отримав на честь одного з найпотужніших винищувачів часів Другої світової війни, британського Хоукер Темпест.
 
Новий Темпест покликаний замінити багатоцільовий винищувач четвертого покоління Тайфун, який був створений ще в 1980-х роках, але досі стоїть на озброєнні багатьох країн, у тому числі Великобританії.
 
Робота над новим винищувачем уже ведеться. Перед конструкторами поставлено завдання створити бойову машину, яка відрізнятиметься високою швидкістю та маневреністю у поєднанні зі скритністю.
 
Літак буде оснащений найсучаснішим електронним обладнанням, у тому числі потужним комп’ютером із функціями штучного інтелекту, який зможе прийти на допомогу пілоту в екстрених ситуаціях, що вимагають прийняття складних та миттєвих рішень.
 
Теоретично такий винищувач зможе літати навіть у режимі повного автопілота. До того ж, він буде здатний нести на борту гіперзвукові ракети.
 
Партнери
 
У такій розробці до Британії приєдналися Італія та Японія. Програма створення нового винищувача залишається відкритою і для нових учасників. У принципі до неї можуть приєднатися Франція, Німеччина та Іспанія, які зараз працюють над власним спільним проектом, а також США.
 
Першу фазу програми розробки нового винищувача прем’єр-міністр Ріші Сунак офіційно запустив у п’ятницю під час відвідування бази Королівських ВПС Конінгсбі в Лінкольнширі.
 
“Безпека Сполученого Королівства як сьогодні, так і для майбутніх поколінь завжди буде відігравати першорядну роль для нашого уряду, – заявив прем’єр-міністр напередодні відвідування бази. – Ось чому нам завжди потрібно бути на вістрі розвитку оборонних технологій, випереджаючи тих, хто бажає нам зла. Міжнародне партнерство з Італією та Японією, про яке ми оголошуємо сьогодні, покликане зробити саме це і ще раз наголосити, що безпека Євро-Атлантичного та Азіатсько-Тихоокеанського регіонів нероздільні”.
 
“Нове покоління бойового літака, що розробляється нами, захистить нас і наших союзників у всьому світі, взявши за основу силу нашої провідної оборонної промисловості, допоможе створити нові робочі місця і врятувати людські життя”, – підкреслив Ріші Сунак.
 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *