Військові літаки Китаю та РФ увійшли у повітряний простір Південної Кореї

Військові літаки Китаю та РФ увійшли у повітряний простір Південної Кореї

Фото: the-sun.com
Китайські літаки увійшли до зони ППО Південної Кореї

Штати та колективний Захід стурбовані стратегічним партнерством у військовій сфері, яке демонструють Росія та Китай.

Китайські та російські бомбардувальники та винищувачі в середу, 30 листопада, порушили кордон протиповітряної оборони Південної Кореї (KADIZ). У НАТО стурбовані інцидентом, повідомляють Sky News та Devdiscourse.
 
Так, на оборонній лінії Південної Кореї стався інцидент, який значно стривожив США та їхніх союзників. Як повідомив Об’єднаний комітет начальників штабів Сеула (JCS), два китайські бомбардувальники H-6 двічі входили в зону протиповітряної оборони країни (KADIZ). Згодом вони знову увійшли до зони ідентифікації ППО, але разом із ними вже знаходилися шість російських військових літаків, включаючи бомбардувальники ТУ-95 та винищувачі СУ-35.
 
Sky News зазначає, що у відповідь на повідомлення Москва заявила, що її стратегічні військові літаки здійснювали спільне з Китаєм патрулювання над Японським та Східно-Китайським морями. Проте союзники з НАТО були стурбовані швидким нарощуванням військової сили Китаю та його співпрацею з Росією, за яким вони спостерігають ще з лютого 2022 року.
 
“Члени нашого альянсу залишаються стурбованими політикою примусу КНР, використанням нею дезінформації, швидким, непрозорим нарощуванням військової сили, включаючи співпрацю з Росією”, – зазначив держсекретар США Ентоні Блінкен на прес-конференції після зустрічі міністрів закордонних справ НАТО.
 
Зазначається, що хоча Китай дистанціюється від “безмежного” стратегічного партнерства з Росією і відмовився брати участь у війні, проте такі спільні навчання викликають занепокоєння міжнародною спільнотою.
 
“Ми також, як і раніше, прагнемо підтримувати конструктивний діалог з Китаєм, де тільки можемо, і ми вітаємо можливості працювати разом над спільними проблемами”, – зазначив Блінкен.
 
Держсекретар США підтвердив, що хоча НАТО продовжує зосереджуватись на збереженні єдиної підтримки України, члени також хочуть підвищити стійкість альянсу, розглядаючи нові виклики, включаючи ті, які створює Китай.
 
Раніше повідомлялося, що під час засідання Ради безпеки ООН Китай не засудив ракетного терору з боку Росії.
 

Новини от Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *