Обстріли України – навіщо Росія обстрілює інфраструктуру

Після масштабного ракетного обстрілу критичної інфраструктури України росіянами 10 жовтня, коли в країні почалися проблеми зі світлом, Росія ще не раз завдала ударів по цивільним об’єктах – це ключовий компонент військової політики Москви.

Про це повідомляє Міністерство оборони Великобританії у Twitter.

У зведенні пояснили, що обстрілюючи важливу національну інфраструктуру України Росія намагається реалізувати концепцію Стратегічної операції зі знищення критично важливих цілей (SODCIT), яка є чи не основною військовою політикою прийнятою державою-терористом протягом останніх років.

Читайте також: Дорого та неефективно: у Зеленського сказали, чому Росія відмовилася від нового масового обстрілу

У британській розвідці наголосили, що Росія планувала використовувати ракети великої дальності, аби завдавати ударів саме по критичних об’єктах інфраструктури, а не по ЗСУ, з ціллю деморалізувати населення та змусити українських лідерів капітулювати.

Втім, цей план не приніс очікуваних результатів, попри те, що в Україні почалися перебої в електропостачанні внаслідок ворожих атак, а також з’явилося немало гуманітарних проблем. Ефективність SODCIT як стратегії, ймовірно, знизилася, тому що Росія вже витратила більшу частину своїх відповідних ракет проти тактичних цілей.

“Крім того, оскільки Україна провела успішну мобілізацію протягом дев’яти місяців, матеріальний та психологічний ефект від SODCIT, ймовірно, буде меншим, ніж якби вона була розгорнута у початковий період війни”, – резюмували у Міноборони Британії.

Раніше ми писали, яких збитків завдала Росія енергетиці України.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *