Санкції проти 1xBet – КРАІЛ збирає інформацію для подання в РНБО

Комісія з регулювання азартних ігор та лотерей збирає необхідну інформацію у уповноважених органів для подання до Ради національної безпеки та оборони про накладення санкцій на російського букмекера 1xBet, пов’язаних з ним осіб та компаній та їх бенефіціарів, а також на низку інших російських букмекерських контор в Україні.

Про це йдеться у відповіді на звернення громадської активістки Тетяни Локацької, яку вона опублікувала у Facebook, пише УНІАН.

Локацька вимагала накласти санкції на ТОВ “Твоя беттингова компанія”, яка представляє в Україні російського букмекера 1xBet, на його власників – громадян РФ та Кіпру Романа Семіохіна, Сергія Каршкова та Дмитра Казоріна, а також ще на низку російських букмекерів, які працюють в Україні – ТОВ “Селебріті”, ТОВ “Мелофон”, ТОВ “Вінсолюшнз”, ТОВ “Плей Фан Інвестмент” та ТОВ “Поінтлото”.

У відповідь на це заступник міністра економіки Тарас Качка відповів, що Мінекономіки підтримує необхідність застосування санкцій щодо осіб, дії яких створюють загрози національним інтересам, безпеці, суверенітету та територіальній цілісності України. Тому у разі надходження до міністерства від Комісії з регулювання азартних ігор та лотерей інформації та матеріалів, що підтверджують вчинення даними компаніями зазначених дій, Мінекономіки готове їх опрацювати та підготувати проект рішення Кабінету Міністрів України про внесення на розгляд РНБО України пропозицій щодо застосування санкцій до зазначених осіб, повідомив Качка.

У самій Комісії з регулювання азартних ігор та лотерей заявили, що подання про накладення санкцій на російське ТОВ “Мелофон” вже подано до РНБО у вересні 2022 року разом ізподанням на інших 37 російських операторів азартних ігор. Що стосується решти і 1xBet зокрема, то по них, зазначають у КРАІЛ, на даний момент збирають всю необхідну інформацію та матеріали.

“Щодо надання пропозицій щодо наявності підстав для застосування санкцій до ТОВ “ТБК”, бенефіціарних власників торгової марки 1хBet та/або до афілійованих з ними осіб, КРАІЛ звернулася до уповноважених державних органів з метою отримання підтверджуючої інформації. В даний час йде збір та опрацювання отриманої інформації. Аналогічні заходи здійснюються також щодо інших осіб, які зазначені у вашому зверненні, які є організаторами азартних ігор”, – відповіли Локацькій у Комісії.

“Дуже чекаємо та сподіваємося, що це не займе ще місяці та роки”, – резюмувала активістка у себе у Facebook.

Нагадаємо, що у вересні 2022 року КРАІЛ анулювала видані нею ж у березні дві ліцензії на роботу 1xBet в Україні. Російський букмекер, тим часом, все одно намагається повернути собі право на роботу в Україні та подав на це рішення позов до Окружного адміністративного суду міста Києва, де розгляд справи одразу розпочався з махінацій.

Водночас журналісти телеканалу “Прямий” у своємурозслідуванні виявили, що 1xBet в Україні має помічника в особі відомого IT-холдингу TECHIIA, який міг брати участь у процесі лобіювання в українському уряді виходу росіян на український гральний ринок. Незважаючи на заперечення TECHIIA будь-яких зв’язків з 1xBet, журналісти знайшли підтвердження: TECHIIA ще з 2021 року щільно працювала з 1xBet і продовжувала це робити після початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну, а головний юрист холдингу Роман Родін є рідним братом директора ТОВ “Твоя букмекерська компанія” Олександра Родіна.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *