ДБР досліджує російський слід в захопленні Укрбуду

Державне бюро розслідувань вивчає діяльність так званої групи Фєдотєнкова-Майбороди щодо рейдерського захоплення будівельної компанії “Укрбуд”.

Про це повідомила політичний експерт і блогер Світлана Кушнір для “Цензор.Нет“.

“Правоохоронці проводять безпрецедентно масштабну кампанію з припинення діяльності рейдерів, які були причетні до захоплення і пограбування будівельної компанії “Укрбуд”. Оперативно-слідчі дії у справах УБ здійснює Державне бюро розслідувань… Вже відомо про 19 обшуків і 13 підозр. Зокрема – щодо колишнього директора компанії “Укрбуд Девелопмент” Олега Майбороди. За попередньою інформацією, йдеться про групу Фєдотєнкова-Майбороди, діяльність яких часто потрапляла у фокус уваги правоохоронців і ЗМІ”, – розповіла Кушнір.

Вона нагадала, що у 2019 році власник “Укрбуду” Максим Микитась звинуватив Дмитра Федотєнкова у рейдерському захопленні компанії шляхом підробки документів.

“На сторону Микитася врешті встали всі суди, які розглядали справи “Укрбуду”, а також Антирейдерська комісія при Міністерстві юстиції… Після рейдерського захоплення нові “власники” замість займатися будівництвом, розпочали масштабний розпродаж майна компанії та виведення її капіталів. Внаслідок рейдерства й розкрадання активів діяльність УБ було паралізовано. Через такі дії більшість житлових комплексів недобудовані й досі, а серед постраждалих – понад 40 тис. осіб. Свого часу в ЗМІ були факти розкрадань на більш ніж 100 млн доларів”, – зазначила експерт.

Раніше ЗМІ повідомляли про іншу справу, до якої була причетна група на чолі з Фєдотєнковим – 1 червня правоохоронці заявили, що розслідують злочинну діяльність власників мережі ресторанів щодо легалізації та виведення коштів до рф. УП повідомляла, що мова йде про Tarantino family, яка належить Дмитру Фєдотєнкову.

“Правоохоронці встановили, що співвласники мережі ресторанів, незважаючи на запроваджені санкції та повномасштабне вторгнення рф на територію України, продовжили виводити кошти на рахунки російської керуючої компанії… Учасники злочинної групи причетні до незаконних заволодінь земельних ділянок та підприємств, а також контролюють певну частину будівельного бізнесу на території Києва”, – розповіли у Нацполіції.

Про російські зв’язки рейдерів заявляв і власник “Укрбуду” Максим Микитась: “Питання “Укрбуду” є питанням національної безпеки України, адже сьогодні контроль над компанією утримує російський бізнесмен Дмитро Фєдотєнков, пов’язаний із російським криміналом”, – заявив він в інтерв’ю виданню “Гордон“.

Блогер припустила, що “російський слід” у рейдерському захопленні “Укрбуду” і діяльності даної групи призвели до активізації дій правоохоронців.

“До речі, 8 вересня компанію “Укрбуд Девелопмент” повернуто законному власнику – Максиму Микитасю – який, згідно його заяв впродовж останніх років, активно співпрацює з правоохоронними органами в розслідуванні дій рейдерів. Тож тепер, коли за рейдерів Дмитра Фєдотєнкова та Олега Майбороду взялися правоохоронці, є шанс на встановлення точної картини того, що сталося з “Укрбудом”. А також – на повернення вкраденого і прискорення добудови ЖК компанії, щоб люди зрештою отримали омріяні квартири”, – підсумувала Світлана Кушнір.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *