Служба у ЗСУ – Зеленський вніс зміни до положення

Глава держави Володимир Зеленський узаконив зміни щодо проходження українцями військової служби у Збройних Силах України. Вони стосуються служби військових капеланів.

Підписано указ № 641/2022, повідомляє канцелярія президента.

Так, пункт 13 Положення проходження громадянами військової служби у Збройних Силах України доповнено новим абзацом : “Кандидати на зайняття посад військових капеланів повинні відповідати вимогам статті 7 Закону України “Про Службу військового капеланства”.

До військових звань осіб офіцерського складу юридичної, медичної та капеланської служб з відповідною освітою та штатними посадами додано слова “юстиції”, “медичної служби”, “капеланської служби”.

Військовослужбовці, які займають посади військових капеланів, можуть призначатися на посади і переміщуватися по службі тільки у межах посад Служби військового капеланства. Призначення та звільнення з посад військових капеланів погоджуватиметься з начальником Служби військового капеланства.

Звільнятимуть військових капеланів з військової служби на підставах, передбачених частиною п’ятою статті 26 закону “Про військовий обов’язок і військову службу”. Їх звільнення зі служби у зв’язку з відкликанням мандата на право здійснення військової капеланської діяльності здійснюватиметься за поданням начальника Служби військового капеланства відповідно до порядку, вказаного у Положенні.

Витяги з наказів про звільнення військових капеланів зі служби мають надсилатися у відповідні керівні центри (управління) релігійних організацій, якими передавався мандат священнослужителю на право здійснення військової капеланської діяльності.

Особи, які служили на посадах військових капеланів та були звільнені, у п’ятиденний термін після виключення зі списків особового складу військової частини мусять прибути у відповідні районні (міські) терцентри комплектування та соцпідтримки для взяття на військовий облік за місцем проживання, зазначається у змінах.

Указ набув чинності з дати його опублікування.

Нагадаємо, раніше “Апостроф” розповідав про те, що в Україні можуть масово звільнити чоловіків із військової служби.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *