Арешт кредитованих ЄБРР бізнесів несе ризики для України

Україна може понести репутаційні ризики в результаті арештів підприємств, яким були надані кредити від Європейського банку реконструкції та розвитку.

Таку думку в коментарі УНН висловив експерт Володимир Цибулько.

Він підкреслив – Україна довго вибудовувала стосунки з ЄБРР і руйнувати їх таким чином немає сенсу.

“З ЄБРР дуже важливо не сваритися, бо участь цієї організації в українських проєктах є маркером для приватних інвесторів. Якщо такі структури, як Світовий банк та ЄБРР тут задіяні і працюють – тоді приватні інвестори не бояться інвестувати. Влада ж за останні три роки зробила все, щоб відлякати інвесторів від України. І це попри війну. Тобто не війна більше відлякує, а непослідовні, часом непояснимі дії влади. В результаті арешту підприємств, які мають кредити від ЄБРР, ми можемо говорити про репутаційні ризики для всієї країни”, – вважає Цибулько.

Нещодавно в Україні заарештували корпоративні права та майно австрійського бізнесмена та громадянина Кіпру Володимира Крупчака, холдинг якого – Pulp Mill Holding – володіє Київським картонно-паперовим комбінатом.

За повідомленням пресслужби, цей арешт став неочікуваним для комбінату, який з початку війни не припиняв роботу та отримав від Європейського банку реконструкції та розвитку черговий інвестиційний транш в розмірі 25 млн євро.

“Якщо суб’єкт господарської діяльності після арешту передається в АРМУ, яка в принципі на цей час начебто як і відреформована, але вона поки що не викликає ні в кого довіри. Ба більше – АРМА не має досвіду керування такими великими об’єктами. (…) Якщо говорити про плюси та мінуси націоналізації. Плюс – держава отримує якісь гроші, мінус – висока ймовірність, що підприємство не буде надалі функціонувати”, – пояснив економічний експерт Віктор Медвідь.

Київський картонно-паперовий комбінат працює в Обухові і є містоутворюючим підприємством, на якому наразі працює 2500 українців. ККПК здійснює експорт своєї продукції у 35 країн світу та має 148 мільйонів доларів обсягу товарної продукції.

Наразі Київський картонно-паперовий комбінат виробляє гофротару, литу тару, картон та паперові вироби, зокрема – відомий на всю Україну туалетний папір “Обухів-65”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *