Проти Жеваго у справі про ГЗК позивається український бізнесмен

Український олігарх Костянтин Жеваго, якого зафіксували на відпочинку в Монако, потрапив у новий скандал – бувши фігурантом кримінальної справи, щодо якого правоохоронні органи України направили у Князівство Монако запит на екстрадицію, він відпочиває на берегах Французької Рив’єри, катаючись на своїй яхті з символом агресії “Z”. Зараз триває судовий процес (справа 910/15551/20), в якому 4 британські компанії судяться зі структурами українського олігарха Жеваго. Вони оспорюють порушення їхніх прав під час придбання Жеваго Полтавського гірничо-збагачувального комбінату.

Про це йдеться в матеріалі “Обозреватель“.

Полтавський ГЗК – одне з найбільших підприємств в Україні з видобутку та експорту залізної руди та похідних напівфабрикатів – залізних окатишів.

“Деякі ЗМІ, не без участі самого Жеваго, пов’язують компанії, що позиваються до нього, з російською бізнес-групою.Втім, як показало наше власне дослідження, компанії-позивачі належать компаніям Amandine Holdings Limited та Lucien Limited, штаб-квартира яких розміщується за океаном в Белізі. А також українському підприємцю Віталію Гладченко”, – пишуть автори матеріалу.

Під їхнім управлінням британські компанії-позивачі базуються в Лондоні. Перевірка зазначених осіб за усіма доступними базами даних не знайшла жодного зв’язку з країною-агресором, додали журналісти.

В той же час затягування справи свідчить про тиск на суддів з боку структур Жеваго, в рамках цього і здійснювалась багаторазова зміна складу суддів.

Нагадаємо, за рейтингом Фокуса, у 2021 Жеваго посів четверту сходинку в переліку ТОП-багатіїв України.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *