Через тиск на Юнайтед Табако податківцю почали надходити загрози

Керівнику Департаменту акцизного податку ДНС України Олександру Ярмоленку невідомі надіслали моторошні подарунки, які нагадують бандитські послання з 90-х років.

Про це у Facebook повідомив голова комітету Ради з питань податкової та митної політики Данило Гетманцев.

“Сашку Ярмоленку бандити-тіньовики переказали вітання. Традиційним для бандитів способом – вінок і розлита кров. Поруч з дитячим візком. Користуючись нагодою, передаю привіт бандитам і злодіям, позбавленим можливості красти акциз з тютюну та горілки у армії. Ваш час пішов і більше не прийде. “Заробітків” на крадіжках більше не буде. Якщо ж захочете випробувати долю, продовживши красти – сядете. Це у кращому випадку”, – написав Гетманцев.

Цей департамент раніше припинив роботу одного з найбільших виробників нелегальних сигарет, про що Гетманцев повідомив в телеграм-каналі. Голова податкового комітету не уточнив, про яке підприємство йдеться, але його заступник – народний депутат від “Голосу” Ярослав Железняк уточнив, що мова йде про тютюнову фабрику у Жовтих Водах на Дніпропетровщині.

Як зазначає UBR, раніше Гетманцев підкреслював, що “деякі великі гравці тютюнового ринку у Жовтих Водах” не доплачують акцизний податок, що створює підстави для припинення їхньої діяльності. У Жовтих Водах розташована фабрика ТОВ “Юнайтед Табако”, яка раніше привертала увагу силових органів і журналістів. З 2018 до 2021 тут проводили обшуки Державна фіскальна служба, поліція та СБУ. У січні 2020 Прокуратура Полтавської області оголосила про ліквідацію незаконного виробництва цигарок на обладнанні тютюнової фабрики у Жовтих водах, але виробництво продовжилося.

У 2018 Юнайтед Тобако зацікавилися журналісти-розслідувачі з програми “Схеми”. Вони звернули увагу, що акцизні марки на деяких марках сигарет компанії мали маркування як для імпортного, а не вітчизняного виробництва.

“У Юнайтед Тобако тісні зв’язки з депутатами від “Народного Фронту”, зокрема, з Олегом Кришиним та Миколою Мартиненком. Останній, як відомо, є партнером не лише Яценюка, а й близьким соратником лідера Європейської солідарності Петра Порошенка. Мартиненко підозрювали в махінаціях із постачанням урану державному підприємству, організації корупційних схем з державних підприємств Східний ГЗК та “Енергоатом”, що завдало державі збитків у сумі 6,4 млн євро та $17,2 млн. З тютюновою фабрикою Жовтих водах Мартиненко пов’язаний через своїх бізнес-партнерів – братів Миколи та Руслана Журило. Ті, своєю чергою, теж замішані у схемах на Східному ГЗК.У 2021 році тютюнова фабрика у Жовтих Водах була названа найбільшим виробником контрафактних цигарок в Україні”, – пишуть журналісти.

Наприкінці 2021 незаконна торгівля сигаретами в Україні встановила антирекорд – 20,4% у порівнянні з 10% у 2020. За даними “Кантар”, середньорічний показник нелегального ринку сигарет у 2021 склав 16,9% або 8,4 млрд штук сигарет. В результаті цього бюджети всіх рівнів недоотримали 15,4 млрд грн податкових зборів.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *