Вторгнення в Україну – Зеленський пояснив, чому не попередив українців про напад РФ

Президент України Володимир Зеленський розповів, з яких причин не повідомив український народ про те, що російські танки стрімко перетнули українські кордони та почали рух на столицю.

В інтерв’ю Washington Post глава держави уточнив, особисто вирішив до останнього не інформувати населення про наближення повномасштабної війни.

Зеленський визнав, що отримував інформацію від США про російську загрозу, також не заперечував зустріч у січні з директором ЦРУ Бернсом.

Але при цьому український лідер наполягає, що західні партнери не давали подробиць передбачуваного нападу, а говорили про нього “спільними словами”.

“Я не готовий повідомити все, що тоді говорив Бернс, але його головні сигнали були про загрози моєму життю. І це були не перші сигнали – вони надходили звідусіль, від наших спецслужб, від іноземних колег і так далі”, – сказав він.

Зеленський зазначив, що про початок війни не йшлося лише заради того, щоб не посіяти хаос та не спровокувати економічні проблеми.

При цьому він вважає своє рішення правильним і таким, що допоміг підготуватися до нападу.

“І ось що сталося, коли почалося вторгнення – ми були настільки сильні, наскільки могли бути… Я не маю жодних претензій – аж до моменту, коли хтось починає говорити мені: “Але ми посилали тобі сигнали”. До цього моменту у мене немає претензій. Але коли хтось стверджує, що вони надсилали нам якісь сигнали, я кажу їм: “Надайте нам зброю”. Я був абсолютно правий, і я в цьому впевнений навіть зараз”, – завершив він.

Нагадаємо, що 175 добу триває повномасштабна війна, розв’язана Росією проти українського народу.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *