Радбез ООН має спонукати росію вивести військових з ЗАЕС

На порядку денному Ради Безпеки ООН має стояти лише одне питання – про негайне виведення окупантів із ЗАЕС та їх відповідальність за скоєні злочини.

Про це заявив політичний експерт Валентин Гладких у Facebook, коментуючи ініціативу росії скликати засідання Радбезу ООН у зв’язку з обстрілом Запорізької АЕС в Енергодарі.

“Мотив росії щодо скликання Радбезу ООН передбачуваний: вона намагатиметься звинуватити Україну в обстрілі Запорізької АЕС, спробувавши використати МАГАТЕ в своїй цілях. Яке може бути засідання Ради Безпеки ООН, що скликається державою-агресором? Саме ця держава-терорист нині тримає в заручниках увесь персонал Запорізької АЕС, розмістила на території станції бронетехніку і війська. Рада Безпеки ООН повинна скликатися лише з одним порядком денним: повна демілітаризація станції, виведення окупаційних військ із її території, повернення цього об’єкта Україні і притягнення до відповідальності винних у скоєних злочинах”, – заявив Гладких.

За його словами, єдина умова безпечного функціонування найбільшої в Європі атомної станції – це виведення окупаційних військ з території ЗАЕС і повернення її Україні.

“Окупанти повністю мілітаризували ЗАЕС, замінували її територію та енергоблоки, неодноразово піддавали об’єкт обстрілам. Ми очікуємо, що на засіданні Радбезу ООН відбудеться публічне засудження злочинних дій окупанта, а також буде прийняте рішення з вимогою до рф вивести свої війська з ЗАЕС і притягнути винних до відповідальності”, – наголосив експерт.

Рада Безпеки ООН має зібратися на засідання з питання безпеки Запорізької АЕС у зв’язку з російським вторгненням 11 серпня, о 22:00 за київським часом.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *