Війна в Україні – які цілі ставить Путін

Росія від початку повномасштабного вторгнення в Україну кілька разів змінювала свої військові цілі. Основні зміни, про які заявляла Москва упродовж п’яти місяців, публікує DW.

Цілі в заявах президента РФ Володимира Путіна, глави Міністерства закордонних справ Сергія Лаврова та низки російських посадовців з кінця лютого і до кінця липня значно розширилися.

Липень 2022 року: “Географічні цілі” РФ розширено

Днями очільник МЗС Сергій Лавров заявив, що зараз географія інша, яка не обмежуються самопроголошеними Донецькою та Луганською народними республіками, це може бути Херсонська, Запорізька області, інші території.

Червень 2022 року: Запобігання загрозам НАТО

Заступник голови Ради безпеки Росії Дмитро Медведєв заявив, що для РФ важливо запобігти вступу України в НАТО. Це – основне. Мовляв, для Росії це буде небезпечніше, ніж вступ до альянсу Швеції та Фінляндії. “Будь-яка спроба зазіхнути на Крим – це оголошення війни нашій країні. А якщо це зробить держава-член НАТО, це означає конфлікт із усім Північноатлантичним альянсом, третю світову війну. Повна катастрофа”, – попереджав він.

Травень 2022 року: “В РФ нема цілі змінити владу в Україні, ціль – безпека людей на Донбасі”

Лавров 1 травня заявляв, що Росія абсолютно не намагається повалити уряд президента Володимира Зеленського у Києві. “Ми не вимагаємо, щоб він здався. Ми вимагаємо, щоб він наказав звільнити всіх мирних жителів і припинити опір. В нашу мету не входить зміна режиму в Україні, наголошував він. Стверджував, що справжня мета РФ – створення безпеки для людей на сході України, щоб “не загрожувала мілітаризація та нацифікація”. Також заявляв, що “західні колеги” використовують ситуацію в Україні для запобігання “виникненню багатополярного світу”.

Березень та квітень 2022 року: Нейтралітет України та загроза НАТО

Ближче до квітня, після провалу бліцкригу, в РФ заявили, що денацифікація та демілітаризація відійшли на другий план, у пріоритеті – підтримка Донбасу, врегулювання конфлікту шляхом переговорів. Зокрема, заступник начальника Генштабу ЗС РФ генерал-полковник Сергій Рудський заявляв, що “основна мета – надання допомоги населенню “ДНР” та ЛНР”, які вісім років зазнавали геноциду з боку київського режиму”.

У березні всі російські політики стверджували, що занепокоєні виключно загрозами для Росії із боку Заходу та НАТО. Наголошували на тому, що Україна повинна бути нейтральною, тому прагнуть запобігти її вступу в Альянс. Зокрема, президент РФ Володимир Путін заявляв, що якби виник конфлікт між Росією та НАТО, наслідки були б катастрофічні. Тому ціль – денацифікація та демілітаризація. Глава Міноборони Росії Сергій Шойгу заявляв, що головна ціль – захистити РФ від військової загрози з боку країн Заходу, які “намагаються використати українців у боротьбі”.

24 лютого 2022 року: “Захист народу Донбасу”.

Путін заявив, що “мета спецоперації – захистити людей, які ось уже вісім років стикаються зі приниженнями та геноцидом, вчиненими київським режимом”, тому необхідна демілітаризація та денацифікація України. Окупація українських територій, за його словами, у плани Кремля не входила. “Ми не збираємось нікому нічого нав’язувати силою”, – запевняв він.

Раніше ми повідомляли, що Президент Росії Володимир Путін може заощаджувати військову та вогневу міць з повітря для нападу на держави НАТО.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *