В Альянс Банку розповіли про свою діяльність під час війни

Із перших днів війни волонтери з бізнесом розгорнули другий фронт боротьби з ворогом: вони забезпечують гуманітарні потреби населення, бійців тероборони та військових. Проте існують загрози, які можуть стати на заваді цій діяльності.

У Києві відбулася пресконференція на тему: “Від продуктів до бронежилетів: як війна згуртувала громадянське суспільство та бізнес”, у якій взяли участь голова Наглядової ради Інституту розвитку громадянського суспільства імені Голди Меїр, бізнесмен, власник АТ “Банк Альянс” Олександр Сосіс, директорка Інституту розвитку громадянського суспільства імені Голди Меїр Тетяна Грабан та голова ГО “Українська медична місія” Дмитро Вернигор.

На фото – Дмитро Вернигор – ГО “Українська медична місія”, Олександр Сосіс – власник Альянс Банк, Тетяна Грабан – Інститут розвитку громадянського суспільства ім. Голди Меїр

Спікери розповіли про те, як очолювані ними організації об’єдналися для допомоги українцям і яку роботу проводять. Інститут ім. Голди Меїр та АТ “Банк Альянс” стали координаційним волонтерським майданчиком. За словами директорки Інституту Тетяни Грабан, волонтерський штаб “Форуму Добрих Справ” надав понад 60 тонн допомоги. Це продукти, медикаменти та побутова хімія.

“Ми зосередилися на допомозі літнім людям, людям з обмеженими можливостями, багатодітним сім’ям, які постраждали від агресії рф, жителям окупованих територій і тим, хто перебуває під вогнем”, – зазначила Тетяна Грабан.

Також була налагоджена лінія психологічної допомоги “Стоп Паніка”, у межах якої понад 20 волонтерів-психологів та психотерапевтів надають цілодобову допомогу в телефонному режимі.

Голова ГО “Українська медична місія” Дмитро Вернигор вказав, що очолювана ним організація зосередилася на медичній допомозі людям, від яких надходили звернення. Організація надавала психологічну допомогу та ліки для людей із хронічними захворюваннями. “Українська медична місія” має досвід роботи з 2014 року на Сході країни, тому повномасштабне вторгнення рф не застало її зненацька.

“Із кінця лютого до кінця червня через нас пройшло вже більш як 2 тисяч пацієнтів, яким ми надали допомогу”, – сказав Дмитро Вернигор.

Головним фундатором місії можна вважати Альянс Банк. Як каже власник фінустанови Олександр Сосіс, у бізнесу наразі нема іншого виходу, окрім як займатися благодійністю і розвитком громадянських інститутів. За його словами, Альянс Банк після початку війни вистояв і зміг зберегти робочі місця. Із 30 відділень банку зараз працюють 28 – призупинено роботу на тимчасово окупованій території у Херсоні та в Харкові, який потерпає від обстрілів. Олександр Сосіс анонсував відкриття ще 3 відділень банку в Луцьку, Івано-Франківську та Рівному. Це свідчить про те, що фінансова установа працює стабільно. Проте існують загрози, які можуть стати на заваді у виконанні цих планів.

“Ці загрози походять від країни агресора – росії, яка веде не тільки збройну, а й інформаційну війну, поширюючи фейки про нестабільність банківської системи України. Таких інформаційних атак зазнав і наш банк”, – розповів він.

Власник Альянс банку підкреслив, що на час війни захист депозитів гарантовано державою, і дав пораду бізнесу, як допомогти країні зараз: “Є різні рівні допомоги: від просто збору коштів до співпраці з міжнародними організаціями. Завжди робіть те, у чому ви й ваш бізнес є найбільш компетентними. Можливо, саме ресурсів із вашої сфери зараз не вистачає для забезпечення українців. Це можуть бути як матеріальні ресурси, так й інформаційна, організаційна підтримка, що сьогодні не менш значуща”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *