Політична криза в Британії – хто замінить Бориса Джонсона на посаді прем’єра

Вчора, 7 липня, Борис Джонсон оголосив про свою відставку з посади прем’єр-міністра Великої Британії. На його місце зараз претендують глава МЗС Ліз Трасс, очільник Міноборони Бен Уоллес, а також голова комітету з оборони Палати громад Тобіас Елвуд.

Про це “Апостроф” поговорив із експертом-міжнародником Єгором Брайляном.

Вважається, що найбільшим “яструбом” серед кандидатів на посаду прем’єр-міністра Великої Британії є Ліз Трасс, яка регулярно і чітко заявляє про важливість України та необхідність підтримки для нашої країни. Її часом порівнюють із славнозвісною Маргарет Тетчер.

Водночас призначення Уоллеса можна було б розглядати як своєрідний компроміс: Бориса Джонсона прибрали, а назначили людину, яка розглядатиме міжнародні питання із силової позиції.

Утім, поки що однозначного фаворита серед названих кандидатів немає. Разом з цим для України важливе не прізвище нового прем’єра, а збереження підтримки, яку нам надає Британія.

Для нас важливо працювати як з урядом і парламентом, так і з регіональними політиками з того ж Уельсу та Шотландії. Хто б не переміг на виборах і яким би не було прізвище прем’єра, для України важливо зберігати ту підтримку Британії, яка зараз є”, – наголосив Брайлян.

Читайте більше в матеріалі “Апострофа”: Нова Тетчер чи суворий силовик: хто стане новим главою уряду Британії замість Джонсона.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *