Юрист Ольга Гутовська в суді Англії добилася розшуку власника банку Фортуна

Високий суд Лондона у багатомільйонній справі про шахрайство видав указ про арешт Сергія Тищенка, уродженця Житомирської області, відомого в Україні як власника збанкрутілого банку “Фортуна” та групи компаній “Фактор”. Відповідний указ було видано Високим судом 19 травня 2022 року.

Про це пише УНН.

Фортуна банк було визнано неплатоспроможним та ліквідовано у 2017 році. У банку було запроваджено тимчасову адміністрацію на підставі рішення Правління Національного банку України від 26 січня 2017 №55-рш/БТ “Про віднесення Публічного акціонерного товариства “Фортуна-банк” до категорії неплатоспроможних”.

Позивач у цій справі відома англійська фінансова компанія WWRT Limited (ВВРТ Лімітед) стверджує, що Тищенко разом зі своєю колишньою дружиною Оленою Тищенко “викрали з банку близько 100 мільйонів доларів”.

Директор WWRT Limited, відомий юрист Ольга Гутовська прокоментувала: “Справу у Високому суді було розпочато у 2020 році за позовом WWRT Limited (справа № BL-2020-001416). Раніше за клопотанням WWRT Limited указом від 04 вересня 2020 року на майно Тищенка вартістю 65 млн фунтів стерлінгів (81,25 млн доларів США, або близько 2 млрд гривень). Я пишаюся професіоналізмом своїх колег у WWRT Limited та Gutovska & Partners, які ведуть це та інші справи WWRT Limited у Лондоні. Ми задоволені указом про арешт і вдячні суду за можливість досягти справедливості”.

Як пише видання, Сергій Тищенко відмовився здатися правоохоронним органам, і поліція Англії “розшукує його для взяття під варту та відправлення до в’язниці Белмарш”.

В’язниця Белмарш – це в’язниця на південному заході Лондона, де відбуваються арешт такі відомі ув’язнені як терорист Хашем Абеді, який організував терористичний акт на концерті Аріани Гранде в Манчестері в 2017 році, де загинули 22 особи, і Джуліан Ассанж, американський журналіст і засновник Вікілікс, який “злив” секретні дані США в 2010 році.

Ольга Гутовська – відомий міжнародний юрист, який проживає у Великій Британії. Гутовська є керуючим партнером міжнародної юридичної фірми “Gutovska & Partners” (Гутовська та партнери), власником мажоритарного пакету акцій, та директором англійської фінансової компанії WWRT Limited. Gutovska & Partners надає послуги у сфері вирішення спорів та комерційного права в країнах EMEA (в Європі, на Близькому Сході та в Африці), в Україні та США. WWRT Limited займається реструктуризацією та стягненням боргів. Відомо, що Гутовська добивається арешту щодо інших власників українських банків-банкрутів, звинувачених у шахрайстві та викраденні коштів.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *