Юлія Свириденко закликала заблокувати імпорт-експорт із Росією

Європа та Азія мають негайно ввести повне ембарго на російські нафту та газ, припинити бізнес з агресором та відключити рф від системи SWIFT.

З такою заявою виступила перша віцепрем’єр-міністерка України – міністерка економіки Юлія Свириденко під час панельної дискусії “Економічна зброя: використання та ефективність санкцій” на Всесвітньому економічному форумі в Давосі.

Вона нагадала присутнім, що санкції, які були запроваджені ЄС і США у 2014 та у 2021 роках щодо рф, не завадили їй вторгнутися в Україну 24 лютого.

“Чому це сталося? Санкції не торкнулися найважливіших товарів – нафти і газу, тож фактично не зашкодили економічному потенціалу агресора. Обмеження щодо росії були введені недостатньо швидко і не всіма країнами”, – говорить міністерка.

Вона зазначила, що реальним показником дієвості санкцій є фактичне закінчення війни росією під економічним тиском. Для цього має бути прийнятий наступний потужний пакет санкцій, який заблокує фінансування вбивств, які зараз відбуваються в Україні.

“Має бути запроваджене повне ембарго на нафту та газ. Росія повинна бути повністю відключена від SWIFT. Кожного дня Україна втрачає своїх людей, з лиця землі стираються цілі міста, зруйнована інфраструктура, знищені будинки, промисловість. Україна за прогнозами втратить понад 30% ВВП. Наші морські порти заблоковані. Нам потрібна допомога світу, щоб їх розблокувати”, – говорить Свириденко.

Міністерка підкреслила, що політика умиротворення та поступок вже не виправдала себе, а тому необхідно якнайшвидше переходити до жорстких мір.

“Ця країна – не єдине джерело агресії. У різних частинах світу є й інші автократичні правителі, які чекають свого шансу напасти. Вони дивляться на путіна і бачать, як реагує вільний світ. Якщо вони бачать нас слабкими – вони атакують”, – зазначила вона.

Нагадаємо, раніше міністр інфраструктури Олександр Кубраков заявив, що завдяки допомозі міжнародних партнерів Україна зможе відбудувати зруйновану інфраструктуру за два роки.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *