Блокада експорту пшениці з України – Шмигаль звернувся до Папи Римського

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль закликав Святий Престол допомогти в організації безпечних коридорів для експорту українського зерна, щоб запобігти голоду в усьому світі. Морський експорт наразі заблокований на тлі війни з Росією.

Про це він повідомив у своєму Telegram.

Він прокоментував візит у Київ Секретаря з міждержавних відносин Святого Престолу архієпископа Пола Річарда Ґаллаґера, назвавши його символічним. Він наголосив на важливості того, що делегація Святого Престолу відвідала Бучу й Ірпінь на Київщині, які були звільнені від нещадної російської окупації.

За його словами, звірячі дії російської армії в окупованих містах показали справжнє обличчя Росії – це війна з мирним населенням, створення глобальних криз: енергетичної, міграційної, продуктової.

“Звернувся до Святого Престолу із закликом допомогти в організації безпечних коридорів для експорту українського зерна. Адже на кону – мільйони життів по всьому світу. Сподіваємося, Папа Франциск якнайскоріше прийме запрошення Президента відвідати Україну“, – наголосив він.

Як повідомлялося, з України не можуть виїхати близько 25 мільйонів тонн зерна внаслідок блокади чорноморських портів країною-терористом РФ та проблем з інфраструктурою, спричинених повномасштабною війною.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *