Вступ Фінляндії та Швеції до НАТО – як їм допомагає Україна

Вже найближчим часом Фінляндія та Швеція зроблять офіційні кроки на шляху вступу до НАТО. До цього рішення країни підштовхнула ситуація із нападом Росії на Україну, в якій Альянс дистанціюється від захисту нашої країни.

Таку думку висловив директор Інституту зовнішньополітичних досліджень Григорій Перепелиця у матеріалі “Апострофа”.

Фінляндія та Швеція зрозуміли, що в умовах війни Росії проти Заходу, єдине, що могло б захистити їх від Росії – це п’ята стаття Вашингтонського договору. Вони не мають наміру воювати з Росією як Україна, тому єдиний вихід – приєднання до НАТО.

“Чим відповість Росія? Нічим. Російські війська застрягли в Україні дуже сильно. Більше того, якщо раніше на східному фланзі НАТО в балансі сил Росія значно перевершувала Альянс, то Україна змінила цю ситуацію. Сьогодні не НАТО захищає Україну, а навпаки Україна захищає східний фланг НАТО, чого Альянс намагається не помічати ”, – наголосив Перепелиця.

Він додав, що сьогодні Україна в боях перемолола половину сухопутних військ Російської Федерації, замість 240 тисяч у них лишилося 120 тисяч військовослужбовців. Співвідношення значно змінилося, але не завдяки НАТО, а завдяки самій Україні.

Зокрема, фіни розуміють, що президент РФ Володимир Путін міг би ввести війська і в їхню країну, а НАТО лише розведе руками і нагадає, що Фінляндія не є членом Альянсу, тому її не захищатимуть. Тому зараз Фінляндія намагається швидко проскочити до НАТО, оскільки загроза може бути дуже великою. Але зараз Путін навряд чи приступить до “спецоперації” із захоплення Фінляндії, оскільки тоді йому потрібно виводити війська з України.

“Що стосується того, чи прийме НАТО до своїх лав Фінляндію та Швецію, то, на мою думку, це відбудеться негайно, без перевірки на відповідність стандартам НАТО. Це буде миттєве політичне рішення, тому що такою буде відповідь НАТО на ультиматум Росії. Таким чином, не воюючи, Альянс покаже, що й надалі дотримується Вашингтонського договору, в якому записано, що двері НАТО відчинені для приєднання демократичних країн, таких як Фінляндія та Швеція”, – резюмував Григорій Перепелиця.

Детальніше читайте у матеріалі “Апострофа”: З чим боровся, на те й напоровся: як Путін відправив сусідів до НАТО.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *