Податки ФОП 2022 – яка процедура переходу на 2% єдиний податок

Українцям розповіли деталі про процедуру переходу на єдиний податок за ставкою 2%.

Про це повідомляє Державна податкова служба України.

Форму заяви про застосування спрощеної системи оподаткування затверджено наказом Міністерства фінансів України від 16 липня 2019 р. № 308.

Для обрання або переходу на спрощену систему оподаткування за ставкою 2 відсотки доходу підприємство подає до контролюючого органу заяву про застосування спрощеної системи оподаткування на вибір у паперовій формі або засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги».

Суб’єкт господарювання, у разі подання заяви до контролюючого органу за місцем податкового обліку, може подати заяву про застосування спрощеної системи оподаткування у паперовій формі до будь-якого найближчого контролюючого органу.

Також підприємство має можливість подати заяву щодо застосування спрощеної системи оподаткування за ставкою 2 відсотки через Електронний кабінет.

Для новозареєстрованих в установленому законом порядку суб’єктів господарювання строк для подання заяви становить 10 днів з дня державної реєстрації. Такі суб’єкти господарювання можна вважати платниками єдиного податку третьої групи з дня їх державної реєстрації.

Для діючих суб’єктів господарювання, які скористаються правом перейти на спрощену систему оподаткування за ставкою єдиного податку 2 відсотки доходу, змінено граничні строки для подання заяви.

Суб’єкт господарювання вважається платником єдиного податку третьої групи за ставкою 2 відсотки:

– з 1 квітня 2022 року – у разі подання заяви до 1 квітня 2022 року;

– з наступного робочого дня після подання заяви – у разі подання заяви, починаючи з 1 квітня 2022 року.

Нагадаємо, раніше “Апостроф” повідомляв про те, що представники середнього та великого бізнесу з квітня 2022 року можуть перейти на спрощене оподаткування.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *