Дефіцит палива – Мінекономіки домовилося про збільшення постачання пального з Польщі

У Варшаві відбувся польсько-український енергетичний форум, присвячений вирішенню кризи, що склалася на паливному ринку України.

“Нам вдалось посадити за один стіл представників польського та українського бізнесу, а також логістичні підприємства і компанії, які керують паливною інфраструктурою. Це дозволило знайти практичні рішення для збільшення об’єму поставок у найближчий час”, – заявила перша віцепрем’єр-міністерка – міністерка економіки України Юлія Свириденко.

Вона пояснила, що головна мета форуму – пошук практичних рішень паливної кризи в Україні, яка виникла після того, як ворог планомірно атакував паливну інфраструктуру, знищивши Кременчуцький НПЗ та ряд великих нафтобаз.

Свириденко зазначила, що зараз Польща може виступати великим транзитером палива для України, забезпечуючи надходження понад 200 тисяч тонн продукції щомісячно. Натомість, за останній місяць обсяг надходжень ледве склав 60 тисяч тонн.

У Мінекономіки розраховують, що до польського ресурсу Україна зможе залучити нафтопродукти із США, регіону Амстердам-Роттердам-Антверпен (АРА), німецьких, скандинавських і балтійських нафтопереробних заводів. Доставлятися пальне буде комбінованими видами транспорту через Польщу.

“У ході форуму з польськими колегами ми отримали чітке розуміння, як можна отримати додаткові об’єми від польських трейдерів. Крім того, віднайшли технічні можливості для збільшення перевалки необхідних об’ємів, і вже маємо підтвердження від однієї з провідних польських компаній PERN SA щодо додаткових потужностей”, – сказала Свириденко.

Також для збільшення відвантажень було синхронізовано графіки роботи Укрзалізниці та польської PKP, які тепер в оперативному режимі можуть миттєво вирішувати проблемні питання.

“Тож очікуємо, що вже найближчим часом паливні ресурси доставлятимуться швидше, а на українських заправках зникнуть черги”, – заявила міністерка економіки.

Нагадаємо, що Свириденко повідомила про те, що Україна оновлює законодавство у сфері допомоги безробітним. Тепер їм буде простіше стати на облік, а роботодавці матимуть додаткові стимули для працевлаштування внутрішньо переміщених осіб.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *