Коли настане мир в Україні – США назвали умову

Мирній угоді між Російською Федерацією та Україною має передувати припинення вогню.

Про це заступниця державного секретаря США з політичних питань Вікторія Нуланд заявила на онлайн-дискусії у рамках Київського безпекового форуму, який відбувся у четвер, 24 березня.

“Хто колись чув про мирну угоду до припинення вогню? Спочатку має бути припинення вогню, а потім має бути чіткий план, як російські війська вийдуть, як міжнародна спільнота підтримуватиме вас у забезпеченні цього, як ми відбудовуватимемо Україну, і як ви відновите безпеку, якої ви потребуєте, щоб цього ніколи більше не сталося”, – сказала Нуланд.

Вона зазначила, що Сполучені Штати схвалюють дії уряду України, який сів за стіл переговорів майже одразу після початку війни та продовжує переговори, попри всі складнощі.

“Але ми згодні з президентом Зеленським, що дипломатія та переговори не означають капітуляцію. Ми раніше бачили це кіно від Москви занадто багато разів, що війна закінчується, а вони не виходять, що війна закінчується, а вони утримують те, що мають, чекають кілька років і повертаються за більшим. Це не є стабільним для вас і не є стабільним для вільного світу”, – зазначила чиновниця.

На думку Нуланд, важливо навіть сидячи за столом переговорів, вимагати, щоб усе проходило як слід.

“Прямо зараз ми бачимо, що Москва робить “дипломатію Кабуки”, але не бере зобов’язання докорінно припинити цю війну, говорити та вирішити це. Ми будемо з вами, ми вирішуватимемо, як забезпечити, щоб цього більше ніколи не сталося. Але ми повинні почати з того, щоби зупинити цю війну”, – заявила Нуланд.

Раніше президент США Джо Байден заявив, що Україна сама має вирішувати, чи йти їй на територіальні поступки заради настання миру, але малоймовірно, що їй доведеться піти на це.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *