Шольц назвав кроки для завершення війни в Україні

Шольц назвав кроки для завершення війни в Україні

Фото: Getty Images
Олаф Шольц всебічно підтримує Україну

Чим швидше Володимир Путін зрозуміє, що Захід “в цій справі надовго”, тим швидше закінчиться війна в Україні, вважає канцлер Німеччини.

Західні союзники повинні зробити чотири кроки для того, щоб війна в Україні якомога швидше закінчилася. Про це написав канцлер Німеччини Олаф Шольц у авторській колонці для The Wall Street Journal, оприлюдненій напередодні його візиту до США.

Так, він вважає, що першим кроком, який має стати головним, надання подальшої фінансової і військової підтримки Україні. У цьому контексті він згадав нещодавнє рішення Ради ЄС виділити нашій державі 50 млрд євро потягом чотирьох років. Канцлер закликав своїх колег у Європі ухвалити необхідні бюджетні рішення.

“Як і США та інші країни, Німеччина готова надати Києву довгострокові зобов’язання і домовленості у сфері безпеки, щоб Україна могла стримувати і захищати себе від майбутніх російських атак. Будучи високорозвиненою промисловою країною і майбутнім членом ЄС, Україна зможе утримувати добре оснащену сучасну армію, якщо їй вдасться відбити агресію Росії. Така перспектива підвищує безпеку всіх нас”, – написав канцлер у колрнці під назвою “Перемога Росії в Україні поставила б під загрозу всіх нас”.

По-друге, Захід повинен продовжувати рухатися в стратегічному ключі по обидва боки Атлантики, вважає Шольц.

“Путін намагається підірвати нашу єдність і налаштувати наших громадян проти підтримки України”, – підкреслив він.

За його словами, інші країни по всьому світу уважно стежать за тим, чи можна використати ці розбіжності у своїх інтересах і чи зможуть розгорнутися кампанії з дезінформації,

“Ми повинні довести, що вони помиляються, переконавши громадян по обидва боки Атлантики в тому, що перемога Росії зробить світ набагато небезпечнішим. Вона також призведе до напруження наших бюджетів і поставить під загрозу свободу і процвітання кожного з нас”, – вважає канцлер.

Він запевнив, що Захід протистоятиме будь-яким спробам втягнути НАТО у війну з Росією.

“По-третє, ми не бачимо себе в стані війни з Росією і не прагнемо до конфронтації з нею. Ми будемо протистояти будь-яким спробам втягнути Організацію Північноатлантичного договору в агресивну війну Росії проти України”, – заявив Шольц.

По-четверте, за його словами, колективне стримування та оборона НАТО мають бути надійними.

“Чим швидше Путін зрозуміє, що ми в цій справі надовго, тим швидше закінчиться війна в Україні. Єдиний спосіб, яким ми можемо сприяти встановленню міцного миру, – це наша підтримка, єдність і рішучість. Ми повинні підтримувати Україну стільки, скільки буде потрібно”, – резюмував канцлер ФРН.

Як відомо, президент США Джо Байден і Олаф Шольц мають зустрітися 9 лютого, аби обговорити допомогу Україні. Корреспондент.net проаналізував перспективи зустрічі двох провідних союзників нашої держави.

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *