Олександр Кацуба розповів про слабкі сторони економіки України

Підприємець і експерт у сфері енергетики Олександр Кацуба назвав ключові слабкі і сильні сторони української економіки.

Як він написав у своєму блозі, головні слабкі сторони довгостроково — сусідство з Росією і демографія (українці — нація, що старіє і пережила найбільший відтік населення в Європі з часів другої світової). Наші дві головні сильні сторони — ресурсний потенціал і сусідство з найбільшим ринком у світі – ЄС.

На думку експерта, демографічний виклик вимагає від України не тільки працювати над поверненням українців, які поїхали, але й робити ставку не на кількість, а на якість робочої сили.

Безпековий виклик вимагає віддати пріоритет військово-промислового комплексу, де Україна може стати одним зі світових лідерів.

Наявні українські ресурси мають використовуватися не в рамках старої олігархічної моделі, а як можливість для розвитку технологічної економіки, продовжує Кацуба.

Нарешті, інтеграція України у західний світ і у Європейський Союз створюють великі можливості для експортноорієнтованих галузей. Враховуючи, як швидко у світі зростає нестабільність і як швидко торговельні маршрути з Азії в Європу стають небезпечними, Україна може стати промисловою базою, куди переїде частина виробництва європейських компаній з Азії. Для цього України доведеться виправити базові проблеми, наприклад, з судовою системою, резюмує Кацуба.

Олександр Кацуба — український підприємець, експерт у сфері енергетики, власник компанії “АЛЬФА ГАЗ”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *